Komin tynkowanie wewnątrz i na zewnątrz energia

Komin często tworzy kwadratowy słup na poddaszu. Mogą być otynkowane, na przykład, jeśli ma powstać obudowa. Nad dachem jest głowica komina. Może, ale nie musi, być otynkowany. W każdym razie należy zapytać kominiarza.

zasady nawet w pomieszczeniach W większości przypadków, są murowane kominy grubych pustaków i Schamottmauerwerk. Są już izolowane przez ich konstrukcję. Tynkowanie komina wewnątrz odbywa się tylko ze względów optycznych. Jeżeli płyty mocuje się do komina, które następnie są gipsowe, muszą być przestrzegane przepisy przeciwpożarowe i regulacje w izolacji.

Przed przystąpieniem do tynkowania kominiarz powinien w każdym przypadku przeprowadzić wywiad na temat planowanego projektu. Dostarcza informacji o niezbędnych otworach do czyszczenia i wentylacji, które muszą pozostać dostępne. Prostym sposobem tynkowania jest skubanie. Tynk nanosi się tylko i grubo wygładza. Aby uzyskać więcej rustykalnych wzorów dachów, wystarczy Berappen. Ver Czyszczenie głowicy komina

Głowica komina wystająca ponad dach może być również otynkowana. Ważne jest, aby określić, czy komin ma wentylację tylną. Tak nie może być w przypadku starych kominów. Bez wentylacji w tynku tworzy się kondensacja, która w najgorszym przypadku z czasem zsunie się ze ścian.

Nowoczesne blaty robocze, takie jak Fermacell, są zatwierdzone do poszycia komina. Mogą być łączone jako warstwa pośrednia na kamieniach płaszcza i służyć jako nośnik tynku. Pozwala to na całkowite odnowienie głowicy komina. Ponownie, ważne jest, aby skonsultować się z kominiarzem i wyjaśnić budowę i demontaż.

Stosuj specjalne plastry

Tynków konwencjonalnych nie należy używać do tynkowania komina. Producenci izolacji oferują specjalnie zaprojektowane produkty do kominów. Zwykle do głowicy komina stosuje się zaprawę cementową.

We wnętrzu konwencjonalny gips może być stosowany w ściankach komin, przykładowo z płyty gipsowo-kartonowej tej dacie. Tutaj jednak należy przestrzegać zasad dotyczących wentylacji tylnej i stanu komina.

Przed tynkowaniem

Sprawdzić typ komina, w tym jego wewnętrzną strukturę. Czy istnieje wentylacja tylna i czy wewnętrzny kanał wylotowy jest otwarty i wolny od uszkodzeń?

  • W razie wątpliwości wywierć pojedyncze otwory w murze i sprawdź, czy mur przyciąga wodę.
  • Jeśli nie ma wentylacji, sprawdź opcje remediacji i porozmawiaj z kominiarzem.
  • Wykonaj prace remontowe i tynkarskie przez kominiarza i potwierdź je na piśmie. Re Badania specjalne plastry i zwróć uwagę na gwarancje i gwarancje producentów.
  • Wskazówki i porady Tynkowanie komina dotyka wielu przepisów budowlanych i przepisów. Jeśli nie jesteś wykwalifikowanym rzemieślnikiem, który może wdrożyć wymagania bezpiecznie i zgodnie z zasadami, zatrudnij wyspecjalizowaną firmę. Dotyczy to zwłaszcza zewnętrznej głowicy komina.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz