Mała nauka o kolorach: jak mieszać farbę emulsyjną?

Przebudowa specjalistom w tej dziedzinie wszystkie farby są drobno rozdrobnionych składników, dyspersji, ale zwykle termin ten odnosi się przede wszystkim do zwykłego lakieru ściennego. Twórczy aptekach, którzy nie chcą ograniczać się do prostych białych ścianach, niuanse Mix od siebie - albo użyć blendera w sklepie z narzędziami.

Samemu mieszając farbę emulsyjną: jak to działa?

Do mieszania kolorowych odcieni odpowiednie są w szczególności tuby dostępne w sklepie specjalistycznym i sklepach DIY z kolorami barwiącymi. Są one dostępne nie tylko w kolorach podstawowych i czarnym, ale także w wielu różnych niuansach pośrednich.

Jeśli chcesz wymieszać swój ulubiony kolor, upewnij się, że masz wystarczającą ilość białej farby emulsyjnej.

Zaleca się jednorazowe zmieszanie wszystkich wymaganych kolorów na ścianę lub pomieszczenie w dużym naczyniu, aby nie tworzyć nieestetycznych odbarwień. Powoli podejdź do odpowiedniego cienia.

Jak połączyć swój ulubiony dźwięk z farbą emulsyjną!

Czy chcesz, aby twój ton był tak jasny i pastelowy, jak to możliwe? Stosuj jako białą farbę w kolorze podstawowym, którą stopniowo mieszasz z zabarwianiem. W przypadku większych ilości użyć mieszadła, aby wiertło się wymieszało.

Najpierw dodaj odpowiednią ilość barwnika (ale uważaj, aby na początku nie zrobiło się zbyt ciemno!) I dokładnie wymieszaj farbę emulsyjną. Następnie powoli wprowadzasz dźwięk, który chcesz, a raz po raz włączasz mikser.

Należy pamiętać, że farby emulsyjne blakną lekko podczas suszenia, więc są nieco lżejsze niż na mokro. Jeśli chcesz wymieszać ciemny kolor, zacznij od odpowiedniego koloru i stopniowo go zmieniaj.

mieszanie jak profesjonalista: Ta tabela pomaga w kolorze dobranym

zmieszanych kolorówwynik
żółty i niebieskiZielona
żółty i czerwonyPomarańczowy
czerwony i niebieskiFioletowy
żółty, niebieski, czerwony i czarnyBrown
dużo czerwonego i białego, niektóre niebieskiAltrosa
Wiele niebieski i biały, niektóre czerwoneliliowy
biały, czarny i niektóre niebieskieczapli szarych
chcesz dokładnie wymieszać Dużo żółte i białe, niektóre niebieskilimonkowy
Tips & TricksWer właściwy ton, a zestawy kart RAL słusznie, kilkakrotnie odcina niewielką ilość farby na papierze podczas miksowania i wysuszy ją. Ciągłe porównanie przybliża cię do pożądanego koloru!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz