Świetlik - co musisz zwrócić uwagę na wartość U?

Budowa dla Windows salonach wartość U jest często decydującym kryterium wyboru - do okien dachowych jest często zaniedbywane, jednak. Jak ważna jest wartość współczynnika U w świetliku i na co należy zwrócić uwagę, przeczytaj w tym poście.

znaczenie wartości U okna dachowego i wykorzystywane

niewykorzystanej przestrzeni dachowej na granicy między bardzo zimna i izolowanego elementu może wtedy problemy wilgoci przez kondensację strumienia zimnego powietrza. Wartość U świetlików powinna być dostosowana do wartości U otaczających elementów.

klas wartości U

Typowe wartości współczynnika U termicznie izolacyjnego okna znajdują się w zakresie od około 1,3 do 0,9 W / (m²K). Według EnEV nowe okna nie mogą mieć wyższych wartości U niż 1,4 W / (m²K).

W przeciwieństwie do okien pionowych, okna dachowe mają standardową izolację termiczną od ok. 1,2 - 1,0 W / (m²K). Tylko kilka odmian okien tworzy współczynniki U równe 0,8 lub 0,9 W / (m²K).

Trudne do uzyskania są okna dachowe w standardzie domu pasywnego, wartości U poniżej 0,8 W / (m²K) są zwykle rzadko spotykane. W domach niskoenergetycznych więc masz więcej planowania i należy albo zmniejszyć okna odpowiednio, lub zestaw do ekstrakcji światła głównie z powodu lukarnami.

W lukarnie można zainstalować lepiej izolowane okna pionowe, a sam akademik może być dobrze izolowany. Dormer oferuje w porównaniu do świetlików inne zalety:

  • lepszej ochrony przeciwsłonecznej z okien pionowych
  • zysk przestrzeń
  • mniej kosztownych rozwiązań dla cieniowania i izolacji cieplnej, większy wybór, łatwiejszy montaż
Tips & Tricks Zawsze usunąć ogólną wartość U okna do podejścia porównawczego, i zwracaj uwagę na dobrą izolację termiczną krawędzi okna (często punkt przyklejania się do okien). Wartości izolacyjne oszklenia nie zawsze jest wystarczającym kryterium, jak również ramy i felga odgrywają ważną rolę ...
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz