Malowanie tylnej ściany szafki

Tylna ściana szafki jest nieatrakcyjna w przypadku większości standardowych mebli. Najprostsza i najszybsza forma transformacji często sprzyja malowaniu. Jednak zwykłe materiały na tylnej ścianie często nadają się tylko do specjalnych kolorów. Farby akrylowe i emalie można stosować dobrze, zwykła farba emulsyjna nie jest odpowiednia.

Używaj suchego farbowania

Materiały na tylne panele, które są standardem w meblach, są cienkie, bardzo chłonne i mogą stać się spuchnięte, wybrzuszone i wypaczone przez wilgoć. Im bardziej "suchy" jest zastosowany kolor, tym szybciej można namalować oryginalną tylną ścianę.

Zwykłe farby emulsyjne są zbyt wilgotne i mokre i podobnie jak klej stosowany do tapetowania, mogą zmiękczyć i zdeformować tylną ściankę. Jako kolor należy zatem wybrać kolory farbopodobne, które tworzą "suchą" warstwę folii na tylnej ścianie.

  • Farba akrylowa
  • Farby w sprayu na bazie farby

Folia barwna kryje małe połączenia

Praktycznym efektem ubocznym malowania farbami jest tworzenie "opinających" warstw. Dzięki temu małe połączenia przejściowe między korpusem szafki a tylną ścianą mogą zostać zmostkowane i uczynione niewidocznymi. Dzięki temu o wiele łatwiejsze jest dekorowanie tylnej ściany szafki farbą. Jeśli to konieczne, podkłady mogą również pomóc w promowaniu jednorodności kolorów.

Jeśli mają być stosowane farby emulsyjne, ściana tylna szafy powinna być platerowana. Jako materiał szczególnie szczególnie dobrze nadaje się płyta gipsowo-kartonowa do nakładania "normalnej" farby. Jeśli na tylnej ścianie znajdują się inne pokrycia, takie jak plecionki, to najbardziej podobna jest farba w sprayu. Wnika także w przestrzenie i je barwi.

Zastosuj zasady dotyczące rys, tak jak w przypadku tradycyjnych ścian

Przy wyborze kolorów i motywów obowiązuje każda reguła stosowana również do ściany konwencjonalnej. Należą do nich kombinacje kolorów, wielobarwne próbki lub wzory. Jeśli ma być stosowana reprezentacja reprezentacyjna, jako podłoże zalecana jest warstwa podkładowa.

Jeśli tylny panel jest pokryty tworzywem sztucznym, techniki szczotkowania w kolorze i pędzlu muszą być odpowiednio dostosowane. W tle jest to tylna ścianka szafki. Przy wyborze koloru i metodologii obowiązują ogólne wymagania dotyczące malowania powierzchni powlekanych. Niektórzy producenci udzielają porad i wskazówek, jak najlepiej obrabiać powierzchnie.

Wskazówki i porady Kiedy używasz tylnej ściany szafki jako przegrody w pokoju, podkreślasz efekt ściany, jednolicie malując tylną ścianę i sąsiednie ściany.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz